Od NOWA

bez LIMITU

Smutek zamienia w radość, pustkę w pełnię, lęk w serce pełne pokoju … Bóg zaprasza Cię do życia od NOWA, w którym poznasz Jego Miłość bez LIMITU. Pragniesz tego? Jeśli tak, to przyjdź na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy „Odtąd WSZYSTKO czynię NOWE”. REO to 10 wyjątkowych spotkań, w czasie których doświadczysz Jego obecności, Jego uzdrowienia, Jego wolności. Twoje NOWE życie nabierze prawdziwego sensu, a Ty otrzymasz to, czego Ci brakuje – Jego łaska dla Ciebie jest bez LIMITU!

Zapraszamy Cię na tę drogę, którą rozpoczniemy 29.02.2024 r. o godz. 19:30, w kościele bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3. 

REO to 10 spotkań (10 kolejnych czwartków z wyjątkiem 28.03 oraz 02.05), czyli 10 kroków do odnowy swojego życia. Nie wahaj się! Podejmij wyzwanie. Zarezerwuj czas. Każde spotkanie będzie trwało od 19.30 do 21.30.                      

Bóg czeka... i kocha Cię bez LIMITU. 

Uzależnienie, kontrola, strach ➟ Miłość

Bóg wyrwał mnie z ateizmu pokazując, że mówi do mnie przez Pismo Święte, że ON JEST i że jego Słowo jest żywe. Łagodnie prowadził mnie ku nawróceniu i ku Sobie. Wyciągnął mnie z nałogów, dał mi dzieci. Wzrastałem w różnych wspólnotach, ale nigdy nie miałem potrzeby i siły wiary, by ewangelizować. Teraz wiem, że brakowało mi Ducha Świętego, by podjąć się czegokolwiek. W trakcie REO zrozumiałem, że Pan zaprasza mnie do bliskości z Sobą i poczułem, jak bardzo mnie obdarowuje.

Zabrał mi strach i przyodział w zbroję duchową do walki z pokusami. W każdym tygodniu rekolekcji odkrywał przed mną nowe rzeczy. Pokazał mi, jak bardzo potrzebuję otworzyć się na MIŁOŚĆ do innych, bo siedzę zamknięty w Wieczerniku w obawie przed ludźmi. Bóg zabrał mi też moje chore ambicje w stosunku do dzieci. Pokazuje mi, że to są Jego dzieci, a ja mam im również dawać świadectwo wiary.
Ryszard

Niepewność, pragnienie ➟ Wdzięczność

Co mnie skłoniło do uczestnictwa w REO? Przede wszystkim nasilające się od dłuższego czasu pragnienie ożywienia wiary. Otrzymywałem sygnały od Pana Boga, ale nie potrafiłem ich odczytać. Myślę, że czas rekolekcji pozwolił mi na przewartościowanie mojego dotychczasowego podejścia do Pana Boga oraz do ludzi, a także spraw, którymi się zajmuję.

Zacząłem inaczej patrzeć na bliźnich, dostrzegać w nich przede wszystkim dobro. Zacząłem powierzać Jezusowi problemy, sprawy, które wydają mi się nie do załatwienia, nie do rozwiązania. Staram się za wszystko dziękować, nawet za te sytuacje, których do końca nie rozumiem. Pojawił się u mnie wewnętrzny spokój. Poprawiły się relacje z bliskimi i z innymi ludźmi. Jestem cierpliwszy, bardziej uprzejmy i uczynny. Zauważyli to inni. Trafiłem na REO, szukając odpowiedzi na pytanie, co dalej robić, jaką drogą podążać? A znalazłem odpowiedź, jak żyć, oddając się Panu Jezusowi i korzystając z „nawigacji" Ducha Świętego.
Jacek

Zranienie ➟ Uzdrowienie

W domu rodzice o mnie dbali i mnie kochali. Chodziłam ładnie ubrana. Słyszałam jednak często od mojego ojca, że nie jestem dość dobra, i że na niczym się nie znam. Do robionych przez niego zdjęć musiałam przyjmować specjalne pozy, przebierać się, zakładać okulary przeciwsłoneczne. Od taty słyszałam, będąc już nawet mężatką i matką, że na niczym się nie znam.

W trakcie rekolekcji usłyszałam, że jestem ukochanym dzieckiem Boga, że Bóg kocha mnie taką, jaką jestem. A przede wszystkim, że ta miłość jest za darmo i nie muszę na nią zasłużyć. Od tej chwili zaczynam budować relację z Bogiem Ojcem. Bóg Ojciec przemawia do mnie w ciszy, oddaję Mu moje troski, zaczynam dostrzegać Bożą miłość i troskę o mnie i o moich bliskich, w naszym życiu rodzinnym. Kiedy zapraszam Boga do mojej codzienności, wyciszam się wewnętrznie, a życie staje się prostsze.
Ania

Tęsknota ➟ Otwartość

Na pierwsze spotkanie przyszłam bez większych oczekiwań, z tęsknoty za wspólnotową modlitwą, a i trochę z ciekawości, aby przyjrzeć się parafialnej wspólnocie. Ku mojemu zaskoczeniu to, co działo się na REO, harmonijnie przeplatało się z doświadczeniami poza rekolekcjami. Nawet ostatnia konferencja o Matce, gdzie myślałam, że po prostu posłucham o ukochanej Maryi, dotknęła miejsca w moim sercu, które wymagało uzdrowienia.

Zaraz po nabożeństwie Odrodzenia w Duchu Świętym Bóg natchnął mnie do działania w celu poprawy relacji z osobami z mojej dalszej rodziny i czuję, jak bardzo w tym kroku mnie wspiera.
Małgosia

Osamotnienie ➟ Wdzięczność

Dorastałam jako dziecko głodne miłości, czułości, bliskości. Szukałam rozwiązań dla siebie – terapia i inne praktyki miały uleczyć mnie  i moje życie. Nic nie pomagało, było coraz gorzej … Była coraz większa samotność, pustka, rozpacz, ból, bezsens, strach o przyszłość, cierpienie i łzy, i to głębokie niezaspokojone pragnienie miłości i rozpaczliwe pragnienie bycia zauważoną. Gdybym miała spiąć klamrą całe moje dotychczasowe życie, to jedno słowo byłoby kluczem OSAMOTNIENIE i rozpaczliwe próby złagodzenia tej wewnętrznej pustki!

Po REO odzyskuję spokój ducha i wdzięczność za Nowe Życie, które Bóg mi podarował i jego słodki smak. Wierzę w to, że nie jestem wybrana, że każdy z nas ma szansę na takie spotkania z Panem Bogiem. Trzeba tylko znaleźć klucz do tych drzwi zamkniętych z powodu ran w naszym sercu. Z ufnością nacisnąć klamkę i uchylić te drzwi, wpuścić tam Światło … On resztą się zajmie. Jola
Jola

Ukryte smutki i żale ➟ Pokój

Na początku rekolekcji na pytanie - jakie jest moje pragnienie związane z nimi, odpowiedziałam sobie, że specjalnych potrzeb nie mam, bo jestem przecież bardzo zadowolona z mojego życia i więcej już naprawdę nie ma o co prosić. Może jedynie o to, by ta sielanka i nieprzerwane pasmo sukcesów trwały nadal. Pan Jezus miał dla mnie i na te rekolekcje zupełnie inny plan i wiedział dużo lepiej niż ja, jakie smutki i żale skrywałam wtedy w sobie, a także, które obszary mojego życia wymagają uleczenia.

Po REO mam poczucie, że nie ma już powrotu do dawnego życia. Mam dużą potrzebę dalszego rozwoju duchowego, w jakiś sposób również ewangelizowania i prowadzenia odważniejszego życia – życia w prawdzie, w zgodzie z sobą i z Panem Bogiem. Czuję się dużo spokojniejsza i ten spokój we mnie jest widoczny dla innych ludzi.
Sandra

Lęk, strach, niepewność ➟ Ufność

W ostatnim czasie moje życie nabrało takiej prędkości, że czułam, jakbym jechała rollercosterem i za chwilę miała wypaść z toru. Nie dawałam sobie z tym rady. Praca i sprawy z nią związane, a przede wszystkim z ludźmi w niej, spowodowały, że byłam tym pochłonięta bez reszty. Do tego dom, rodzina, problemy wszelkiego rodzaju skumulowały tę prędkość. Próbowałam szukać rozwiązania na różne sposoby – bezskutecznie.

Bóg przełamał moje trudności, lęk, strach, niepewność. Odzyskałam radość, pokój i siłę do działania. Przyszła ufność i wiara.
Ania

Kryzys wiary ➟ Umocnienie

Już dawno zauważyłam, że mimo silnego pragnienia nie potrafię obdarzyć Jezusa całkowitym zaufaniem. Chciałam znaleźć też odpowiedź na nurtujące mnie pytanie: dlaczego mimo regularnego uczęszczania do kościoła nieustannie zmagam się z narastającym kryzysem wiary. Mimo wielu odbytych terapii nie potrafiłam uporać się z bólem, który tkwił we mnie od lat i niszczył moje życie.

Bóg przyszedł do mnie, zabierając cały mój strach przed światem oraz ból związany z traumatycznymi przeżyciami. Doświadczyłam wyraźnie spływającego pokoju i mocy Jezusa – głębokie przekonanie, że odtąd On zawsze będzie już przy mnie.
Monika
Jeżeli pragniesz, aby w Twoim życiu coś się zmieniło, ożyło, nabrało sensu, to przyjdź na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy "Odtąd WSZYSTKO czynię NOWE".
Winnica Pana
Dla Boga wszyscy jesteśmy ukochanymi dziećmi - niezależnie od liczby naszych sukcesów czy porażek i grzechów. On czeka na każdego.
Winnica Pana
Powód jest prosty: Bóg jest Miłością. Bezmiarem Miłości i Miłosierdzia.
Bóg czeka ... i kocha Cię BEZ LIMITU.
Winnica Pana

Formularz zapisu na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy "Odtąd WSZYSTKO czynię NOWE" 2024 został zamknięty.

REO organizowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym "Winnica Pana" w kościele bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3.  Terminy spotkań w kolejne czwartki 29.02; 7.03; 14.03; 21.03; 4.04; 11.04; 18.04; 25.04; 9.05; 16.05.2024